FIRMA KONTAKT DOJAZD NASZE REALIZACJE WSPÓŁPRACA
 
PARAPETY ROLETY I ŻALUZJE ALUMINIUM
 

Zalety nowoczesnych
okien i drzwi.


zobacz »
 
 

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie stolarki
okien i drzwi?

zobacz »
 
 

Ogranicz nas tylko twoja wyobraźnia
zobacz przykładowe kształty okien.

zobacz »
 
 
Zobacz najnowsze promocje
 
 
 
 

Żaluzje pionowe

Żaluzje pionowe stanowią alternatywę dla zasłon w biurach, hotelach, jak również w mieszkaniach. Są idealnym rozwiązaniem dla dużych okien, w tym okien widokowych. Doskonale zabezpieczają pomieszczenie przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, podnoszą poczucie komfortu i przytulności. Ich bogata kolorystyka, a także różnorodność materiałów, z których są wykonywane pozwoli Państwu dopasować je do wszelkiego rodzaju wnętrz. Standardowo wykonujemy verticale o szerokości lameli 127 mm, natomiast na życzenie klienta istnieje możliwość uszycia lameli szerokości 89 mm. To praktyczne, estetyczne i komfortowe rozwiązanie w zakresie osłon przeciwsłonecznych idealnie spełniające funkcję zasłon w biurach, bankach, hotelach czy domach. Vericale posiadają zalety dekoracyjne, a dzięki różnorodności materiałów tworzą indywidualny i niepowtarzalny wystrój wnętrza . Ich atutem jest możliwość precyzyjnej regulacji kierunku i ilości wpadającego światła, dzięki obrotowym pionowym lamelom. Stanowią też idealną ochronę przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. Doskonale nadają się do zasłaniania większych powierzchni, np. przeszklonych ścian, do podziału pomieszczeń czy nawet oddzielania stanowisk pracy.

Cechy verticali:
•    wygodna, łatwa obsługa i wysoki poziom estetyki
•    szyna wykonana z aluminium i montowana na klipsach do sufitu lub na wspornikach do ściany
•    lamele z materiałów o szerokości 89 lub 127 mm
•    możliwość wykonania verticali skośnych umożliwiających nietypowe montaże
•    szeroka gama kolorów i wzorów tkanin o różnym poziomie zaciemnienia, w tym także materiały z atestem higienicznym i atestem niepalności

Żaluzje poziome

Żaluzje poziome Stanowią dobrą izolację termiczną. Chronią pomieszczenie przed nadmiernym nagrzaniem w słoneczne dni oraz nadmierną stratą ciepła w zimie. Dzięki możliwości ustawienia położenia listewek żaluzje poziome w pełni regulują oświetlenie pomieszczenia.

 

Rolety tekstylne

Rolety tekstylne Roleta tekstylna MINI to system roletowy bez kasetki z prowadzeniem żyłkowym. Jest on najtańszym systemem rolety materiałowej do zainstalowania na skrzydle okiennym. Minimalny koszt nie wyklucza jednak wielu korzyści. Roletka MINI może być wyposażona w dodatkowe, boczne prowadzenie żyłkowe. Pozwala ono na przytrzymanie rozwiniętej rolety przy oknie nawet wtedy, gdy jest ono uchylone. W przeciwieństwie do znanych rozwiązań konkurencyjnych, żyłki rolety prowadzone są pod tkaniną, a nie obok niej. Dzięki temu, wyeliminowane zostało ryzyko zahaczenia o nie ręką przy otwieraniu okna, sama roleta zaś nie haczy o klamkę okna. Dzięki lekkiej konstrukcji doskonale prezentuje się na każdym oknie.  Roletka ta jest montowana do skrzydła okna. Istnieją dwa możliwe metody montażu:
- przykręcenie roletki do listwy przyszybowej (taki montaż nie powoduje utraty gwarancji na okna i jest ZALECANĄ metodą montażu)
- zawieszenie rolety na hakach na ramie okiennej (system bezinwazyjny)
     
Rolety w kasecie PRESTIŻ są najczęściej wybierana przez Klientów osłoną okienną. Oferowane rolety posiadają aluminiową, estetyczną kasetkę zabezpieczającą roletę przed zabrudzeniami. Kasetka najczęściej jest montowana do okna za pomocą wkrętów do listwy przyszybowej. Taki sposób montażu jest nie tylko trwały, ale nie uszkadza okna i pozwala na zachowanie gwarancji na okna (listwa przyszybowa jest elementem wymiennym okna). Innym sposobem montażu rolety jest przyklejenie kasety do ramy okiennej.
Rolety są wyposażone w mechanizm samohamujący, który pozwala na zatrzymanie rolety na dowolnym poziomie bez konieczności wpinania łańcuszka w zaczep.
     
Rolety w kasecie VEGAS stosowane są głównie do okien ze szprosami. Posiadają dodatkowe prowadzenie boczne materiału. Kaseta jak i prowadnice są przyklejane do listwy przyszybowej.
Rolety są wyposażone w mechanizm samohamujący, który pozwala na zatrzymanie rolety na dowolnym poziomie bez konieczności wpinania łańcuszka w zaczep.
     
Rolety na ścianę
System bez kasety i prowadnic pozwalający na zamontowanie rolety o większych rozmiarach zarówno do ściany jak i sufitu. W tym rodzaju rolety tkanina nawijana jest na rurkę o większej średnicy i stosowane są większe mechanizmy.

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne Ich zadaniem jest zabezpieczenie przed wandalizmem oraz włamaniem. Zaletą zaś w zależności od jakości okien jest zmniejszenie kosztów ogrzewania do ok. 30% dzięki piance poliuretanowej znajdującej się w profilach oraz warstwie powietrza pomiędzy oknem, a roletą. Znacznie zmniejszają nasłonecznienie w czasie upalnych dni, wyciszają hałas uliczny, zabezpieczają okna oraz mieszkanie przed burzą i gradobiciem. Latem chronią wnętrze przed upałem dużo skuteczniej niż żaluzje lub rolety wewnętrzne, ponieważ rolety sprawiają iż nie nagrzewają się szyby, zimą natomiast zmniejszają utratę ciepła przez okna. Produkowane są z profili:ALUKON: 37, 42, 52, 55 jak również BULDING PLASTICS: 40R, 44R, 50R, 55R. Profil 55 ma zastosowanie również w bramach garażowych.

Rolety międzyszybowe

Roleta międzyszybowa stanowi nowatorskie  połączenie szyby zespolonej i rolety naokiennej. Budowa szyby zespolonej nie różni się zasadniczo  od typowej  szyby. Różnica polega jedynie na zastosowaniu szerszej ramki dystansowej.  Zamiast typowej, 16mm-wej , zastosowano 22mm-wą. W napełnionej argonem przestrzeni szyby zespolonej zamontowane są elementy rolety. Roleta ta wykonana jest z wysokogatunkowej tkaniny poliamidowej,  pokrytej specjalną farbą aluminiową. Napęd rolety zapewnia mikroprzekładnia  planetarna, napędzana   wysokomomentowym silnikiem prądu stałego. Na skrzydle okiennym umieszczony jest panel sterujący z wbudowanym układem elektronicznym i akumulatorkami Urządzenie zasilane jest dwoma akumulatorkami HR03 AAA 1,2V NiMH, ładowanymi  przez fotoogniwo umieszczone wewnątrz szyby zespolonej. Moc fotoogniwa zapewnia stały zapas energii ( również w miesiącach zimowych ) , nawet gdy okno zabudowane jest na północnej ścianie budynku.  Pracą rolety oraz ładowaniem akumulatorków  przez fotoogniwo   steruje  niskomocowy   procesor  programowalny. Układ elektroniczny zapewnia możliwość opuszczania, podnoszenia , jak również zatrzymania rolety w każdym dowolnym położeniu.

 
 
Copyright MarandOkna.pl